avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 447 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Care sunt pasii urmatori ???
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Care sunt pasii urmatori ???

Buna ziua ! Care sunt pasii urmatori in situatia in care mi-a fost respins recursul ca fiind nefondat ...
Cel mai recent răspuns: Adriana Olteanu , Avocat 12:55, 3 Iulie 2011
In urma respingerii recursului, hotararea a devenit definitiva si irevocabila.
Ma sunt 2 cai extraordinare de atac - reviziuirea si contestatia in anulare, dar numai in anumite cazuri speciale prevazute expres de Codul de procedura civila.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sentinta in anulare edelweis08 edelweis08 Sunt reprezentantul unor salariati, care au castigat acordarea unui spor de 25 % conform legii 46/2008. In procesul la Curtea de Apel, recursul MAPDR a fost ... (vezi toată discuția)
Hotãrâre judecãtoreascã irevocabilã miki70_is miki70_is Ce cale de atac are la îndemână una dintre părţile aflate în proces civil după ce a avut loc recursul în care s-a dat o [b]hotărâre irevocabilă[/b] ... (vezi toată discuția)
Succesiune MYHAELAB MYHAELAB In urma decesului sotului meu in 2010 socrii si cumnatul au deschis un proces de succcesiune intrucat nu ne-am inteles la notar. Dezbaterea succesiunii il ... (vezi toată discuția)