avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 423 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Dovada pentru permis suspendat
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Dovada pentru permis suspendat

La suspendarea permisului mi s-a eliberat o dovada oin care scrie ca pot circula incepand cu data de 21.06.2011 pana la 06.07.2011.Intrebarea mea este: maine in 06.07.2011 mai pot circula cu aceasta dovada???mai este valabila????
Cel mai recent răspuns: Adrian Tudor , Consultant asigurari 01:28, 6 Iulie 2011
Cereti prelungirea dovezii.
Altfel va pierdeti dreptul...
Pe data de 06 puteti circula dar apoi nu se mai poate fara acere prelungirea ei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Suspendare permis auto andreibogdan26 andreibogdan26 Buna seara, In data de 6 martie 2020 mi-a fost suspendat permisul pentru neacordarea prioritatii unei ambulante. Mi s-a dat dovada cu drept de conducere ... (vezi toată discuția)
Accident in valabilitatea dovezi CristianJ CristianJ Buna dimineata, In data de 18.08.2015 mi-a fost suspendat dreptul de a conduce pentru depasirea limitei de viteza cu peste 50km/h pe o perioada de 90 de ... (vezi toată discuția)
Conducere cu dovada inlocuitoare a permisului in statele ue gabrielpopa gabrielpopa buna seara tuturor va rog sa imi raspundeti si mie la 2 intrebari :1-pot circula in U.Ecu dovada de circulatie pe care o reinoiesc din luna in ... (vezi toată discuția)