Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cabinet juridic
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cabinet juridic

Ma intereseaza in ce masura pot sa deschid un cabinet juridic.Sunt licentiat in dreptsi m-ar interesa daca ar exista vreo portita legala de a face ceva.Iata cum vad eu lucrurile:vine omul cu un necaz,o intrebare,oameni simpli,expune problema,daca pot ii raspund pe loc,daca nu ma documentez pe fiecare caz,cer sfaturi,colaborez cu oameni specializati(avocati,magistrati,cons jr.) Ii dau omului indrumare,in expun ce sanse are,daca doreste sa continue,il recomand colegilor avocati.Totul in schimbul unei taxe modeste(50,100 lei)As lucra in sediu fix si pe teren chiar.In concluzie daca este vreun cod caen,forma de organizare,plata taxelor catre stat,va rog.Nu voi lua nimanui painea de la gura,ci voi furniza"paine".
david ioan, utilizator
incercati mediator