Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... terminare perioada de preaviz
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

terminare perioada de preaviz

buna ziua!sunt in perioada de preaviz din 27 iulie pana in 22 iunie 2011 ,care este data la care ar trebui sa-mi fie eliberate adeverintele pentru somaj si decizia de concediere si totodata care este termenul de contestare a deciziei de concediere.multumesc!
sunt in perioada de preaviz din 27 iulie pana in 22 iunie 2011

:sorry:
am scris eronat 27 iunie-22 iulie 2011 ,multumesc si scuze
1. Cele doua documente pot fi eliberate la data incetarii c.i.m. , astfel incat sa depuneti actele pentru somaj in termen de 10 zile de la data incetarii c.i.m.

2. Termenul de contestatie este de 45 de zile de la data comunicarii deciziei de concediere.