Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale intrebare?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

intrebare?

buna ziua,
am un prieten care lucreaza intr-o benzinarie,acesta mi-a relatat ca seful lor le cere sa semneze inchiderile de zi si monetarul cu pix negru,este legal?
va multumesc!
Care ar fi nelegalitatea? Culoarea pixului?
da culoarea pixului,va intreb deoarece eu am facut gestiunea la mai multe societati si am semnat intotdeauna cu pix de culoare albastra nu neagra,este o curiozitate.
Din cate stiu nu exista o lege care sa reglementeze culoarea pixului cu care se semneaza actele de gestiune.
va multumesc
nu itleg care este problema