avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 321 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Mai sunt asigurat in sistemul public de sanatate?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Mai sunt asigurat in sistemul public de sanatate?

am beneficiat de pensie de invaliditate pana in martie 2011,am facut contestatie pentru o alta expertiza.Asigurarea de sanatate este valabila pana la rezolvarea contestatiei?
Cel mai recent răspuns: Dan Top , Avocat 06:56, 22 Iulie 2011
Daca nu figurati ca pensionar de invaliditate nu este, insa nu cred ca vor fi consecinte daca se admite contestatia

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recalculare pensie getaz getaz am fost pensionar invaliditate gr.ii iar din 2o.12 .2012 am esit la pensie limita de varsta,am solicitat pensia cea mai avantajoasa,eu pot beneficia de aceasta ... (vezi toată discuția)
Pensie de invaliditate taiata carmen_tid carmen_tid Astazi am avut comisie pt. pensia de invaliditate ,si doamna de la comisie ma anuntat ca mi-a taiat pensia ,spunindu-mi ca se fac presiuni asupra ei si ca ... (vezi toată discuția)
Anularea pensiei de invaliditate de catre inemrcm veronica safta veronica safta am fost pensionata pe caz de boala grad3cu diagnostic ;neoplasm mamar grad3b,operat ,chimio si hormonotratat.pe data de 16-11 2010 am fost convocata la ... (vezi toată discuția)