Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA si asociat la firma
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA si asociat la firma

Buna ziua!

As avea o intrebare: ca PFA pot avea relatii comerciale (prestari servicii) cu o firma la care sunt asociat? Exista vreo legislatie in acest sens?
Si daca se poate, exista ceva taxe/declaratii/evidente contabile speciale pentru aceasta relatie comerciala intre PFA si SRL la care persoana fizica e asociat?

Multumesc!
Puteti avea relatii comerciale, deoarece sunt doua entitati distincte.