Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare chimist sau biochimist in laborator medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare chimist sau biochimist in laborator medical

Buna ziua. Va rog sa mi dati un sfat .Se poate angaja o firma privata pentru realizarea de analize medicale, in cadrul laboratorului de analize medicale al spitalului public? Multumescfrumos.
Se poate ,sub forma de externalizare a unui serviciu medical paraclinic,(lab. de analize)in care cel ce va primi contractul va folosi baza materiala si probabil si personalul existent in laborator,sau sub forma incheierii unui contract cu o firma,specializata sau cu personal specializat doar in cazul in care spitalul nu are dotarea corespunzatoare sau personalul necesar incadrat,necesare acreditarii in vederea furnizarii serv. contractate cu casa.
ContSters136493, utilizator