Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... violenta impotriva femeilor si accesul la justitie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

violenta impotriva femeilor si accesul la justitie

Ma poate ajuta cineva cu informatii referitoare la violenta impotriva femeilor si accesul la justitie al femeilor victime ale violentei (studii, statistici, rapoarte, etc)? Multumesc anticipat!!
Va putem ajuta doar cu povesti de viata, pentru ca majoritatea femeilor ascunse sunt diferite id-uri pe acest forum au trait o forma de abuz. Ar putea sa va ajute administratorul site-ului cu o statistica de genul "cate topicuri despre violenta domestica si abuz au fost deschise pe acest forum in perioada X".
Poate va ajuta aceste link-uri:
[ link extern ]

[ link extern ] /

;)
de fapt, am aflat legislatia cu privire la violenta in familie. multumesc 271/2003;202/2002
ada stefan, utilizator