Forum Discuţii juridice Achiziţii publice beneficiar achizitii publice
Discuție deschisă în Achiziţii publice

beneficiar achizitii publice

In baza carei legii scolile pot demara procedururi de achizitii publice,si nu mai e nevoie ca primaria sa demareze procedura in interesul pt lucrari ce sunt in interesul scolii?
Nu spuneti de ce fel de scoli este vorba. In principiu Scoala nu poate demara o procedura de achizitie publica, ci institutia care o administreaza, in speta Primaria. Este vorba de OUG 34 / 2006 si HG 925/2006, modificate.
Liciu Melu, Consilier juridic