avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 610 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Zile concediu fara plata in carnetul de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Zile concediu fara plata in carnetul de munca

Daca am mai mult de 30 zile de concediu fara plata trec la incetarea CIM numarul de zile calendaristice de CFP sau pe cele lucratoare?

Completez acum pt ca s-a inchis cartea de catre angajator, dar ITM-ul nu vrea sa certifice inregistrarile pt ca lipsesc aceste zile de CFP.

Rog ajutor urgent !
treceti zilele lucratoare de CFP
Exista vreo lege sau ceva care stipuleaza acest lucru?
Ada30teo a scris:

Daca am mai mult de 30 zile de concediu fara plata trec la incetarea CIM numarul de zile calendaristice de CFP sau pe cele lucratoare?

Completez acum pt ca s-a inchis cartea de catre angajator, dar ITM-ul nu vrea sa certifice inregistrarile pt ca lipsesc aceste zile de CFP.

Rog ajutor urgent !



Se face mentiunea:"In perioada de la...la a inregistrat un nr, de x zile de concediu fara plata,ceea ce subintelege ca este vorba despre zile calendaristice.De altfel perioada de cfp trebuie sa corespunda cu perioada de suspendare a cim din acest motiv,care cred ca a fost inregistrata in carnet.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cfs -carnet de munca eujad eujad in carnetul de munca se trec nr de zile de CFS calendaristice sau lucratoare?o inspectoare a zis ca se trec calendaristice.dar am salariati din 1974 .... (vezi toată discuția)
Concediu fara plata kittybutnariu kittybutnariu Buna ziua, Am un salariat care doreste 15 zile concediu fara plata. Treabuie sa fac decizie de suspendare pe care sa o inregistrez la ITM? Multumesc (vezi toată discuția)
Concediu fara plata in cartea de munca Ada30teo Ada30teo concediul fara plata de 1 luna calendaristica se trece in cartea de munca la incetarea CIM? Daca da, cum? (vezi toată discuția)