Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... I.T.M. SI REVISALUL
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

I.T.M. SI REVISALUL

TREBUIE SA ANGAJEZ PE CINEVA SPECIAL PENTRU A-MI TRANSMITE DATELE LA I.T.M. ? SAU POT SI SINGUR ,DEJI NU AM CURSURILE DE INPECTOR DE RESURSE UMANE ? MENTIONEZ CA AM O I.I. .
Se pare ca trebuie desemnata printr-o decizie o asemenea persoana care sa se ocupe de aceasta munca. Nu am inteles ultima parte, ce anume aveti dvs? I.I.?
Trebuie sa intocmiti doar o decizie interna cu persoana desemnata sa opereze in Revisal.Aceasta nu trebuie obligatoriu sa aiba calificare de RU.Dvs.in calitate de titular al II puteti face acest lucru.
daca tot dvs. ati intocmit si pastrat REVISALUL nu trebuie sa desemnati alta persoana. am sa va dau un model de decizie poate va ajuta :

"DECIZIA NR. 16 din 01.08.2011

pentru numirea persoanei autorizate pentru completarea si transmiterea Registrului general de evidenta a salariatilor

Art.1. In conformitate cu prevederile HG 500/2011 privind REVISAL 2011 art. 2 (5) incepand cu data de 01.08.2011, se desemneaza ca persoana autorizata pentru completarea si transmiterea Registrului general de evidenta a salariatilor la S.C.____________ SRL, doamna _________ .
Art.2. Atributiile si resposabilitatile acestei persoane sunt: conform HG 500/2011 - privind întocmirea şi completarea registrului general de evidenţă a salariaţilor, publicata in MO 372/2011.
Art. 3. Prezenta decizie se va comunica salariatului in cauza.(sau persoanei nominalizate in cazul DVS.)

Administrator,

Salariat luat la cunostiinta azi : "
minodora76, utilizator