avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 761 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Dec.112 on-line.
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Dec.112 on-line.

Buna ziua, dupa transmiterea on-line a dec.112 a. primit urmatorul mesaj din partea server-ului?Index: 3316235
Numar inregistrare:
Starea: Fisierul depus nu este o declaratie D112 Eroare: Eroare conectare server de verificare semnatura sau semnatura electronica este revocata.

Explicaţii
Prelucrarea poate fi într-una din stările:
• In prelucrare. Fişierul este în prelucrare pe serverele centrale.Vă rugăm reveniţi.
• Fişierul nu este o declaraţie. Nu a fost înregistrat. Este necesar să corectaţi documentul şi să reluaţi depunerea.
• Declaraţia are erori de validare. A primit număr de înregistrare şi s-a emis recipisa. Este necesară corectarea erorilor indicate în recipisa şi redepunerea declaraţiei.
Declaraţia este validă. Datele au fost verificate de serverul central şi s-a constatat că au fost îndeplinite criteriile de validare stabilite conform Anexei validări. Datele se transmit instituţiilor beneficiare.
Vă recomandăm să descărcaţi şi să păstraţi recipisa
A mai primit cineva acest mesaj sau asemanator? si ce anume inseamna? si de unde iau acea recipisa?Multumesc.=D>
Cel mai recent răspuns: ndan57 , utilizator 22:17, 18 August 2011
Spuneti-mi, ati modificat ceva in declaratie, ea fiind deja semnata?
sau
Ati verificat daca la "agrafa" aveti fisierul in format .xml?
Multumesc pt. promtitudine, am trimis-o o data si asa cum mi-ati spus i-am pus un nume innainte adica "blocxxx" si apoi am lasat ce scrisese programul adic dec112.....si am primit acel raspuns, apoi am sters semnatura am facut modificari in dec. am semnat-o din nou si am trimis-o din nou si am primita un alt numar de inreg. sau index dar cu acelasi raspuns din partea serverului. ce m-i s-a parut oarecum curios ca am primit acel raspuns dupa ce am apasat "butonul" validare si a raspuns ca a fost creat fisierul xml pe care sa- transpun pe cd ptr. unitataea fiscala.trebuie sa mai ma uit si la agrafa la ceva anume?. multumesc.:yeah:
Haideti sa o luam de la capat, dar intai sa imi spuneti clar unde ati schimbat denumirea.....
o data am pus-o pe desktop cu denumirea blocxxx si apoi am lasat numele dat de program dec.112_nr12_20072011 siam trimis-o. dupa un timp am intrat pe ..www.anaf.mfinante.gov.ro/StareD112/welcome.do sa vad daca a aparut si am primit acel mesaj care vi l-am trimis.
apoi nu am mai scris nimic pe decl. pe care am trimis=o pe desktop, am intrat in site-ul care o trimite la serverul anaf fara sa-i mai scriu nimic innainte asa cum procedasem prima oara....deci se numea dec112_nr12_20072011 si am trimis-o din noua. am primit din nou acel mesaj dar cu alt numar de index-inreg. spune sa descarc recipisa? dar de unde o iau?
inseamna conform acelui mesaj ca nu este bine?, trebuie sa o refac? multumesc.
Intrati pe site-ul ANAF la declaratii electronice....in meniul din stanga aveti "verificare declaratii". Apasati acolo, pentru declaratii online completati cu indexul primit de la serverul ANAF si cealalta casuta cu CIF-ul asociatiei.
Va va trimite raspunsul daca declaratia nu are erori...sau daca are.
Daca nu are erori copiati-va aceasta recipisa (asa se cheama acea pagina), o arhivati in calculator, o listati si o atasati la declaratia listata si ea, plus statul de plata.
Nu mai salvati pe niciun CD deoarece nu mai ajungeti la ghiseu.

Alte discuții în legătură

Revisal + erori la transmitere on-line d112 BICOS BICOS pentru transmitere revisal trebuie doar o dec. interna de numire care cumva trebuie inregistrata la itm? imi apar erori la folosire certif, digital ptr.112 ... (vezi toată discuția)
Declaratia 112 beatrice culda beatrice culda Buna ziua, Pe recipisa de validare ati primit mesaje de genul: \" asigurat ( 76) atentionare regula S4: CNP-ul nu a fost gasit in baza de date a ... (vezi toată discuția)
Despre decl.112 ndan57 ndan57 Buna ziua, la transmiterea decl.112 on-line se mai genereaza acel fisier html. care-l listam si depuneam la ghiseu?. la ce adresa putem verifica daca decl. a ... (vezi toată discuția)