Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Dec.112 on-line.
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Dec.112 on-line.

Buna ziua, dupa transmiterea on-line a dec.112 a. primit urmatorul mesaj din partea server-ului?Index: 3316235
Numar inregistrare:
Starea: Fisierul depus nu este o declaratie D112 Eroare: Eroare conectare server de verificare semnatura sau semnatura electronica este revocata.

Explicaţii
Prelucrarea poate fi într-una din stările:
• In prelucrare. Fişierul este în prelucrare pe serverele centrale.Vă rugăm reveniţi.
• Fişierul nu este o declaraţie. Nu a fost înregistrat. Este necesar să corectaţi documentul şi să reluaţi depunerea.
• Declaraţia are erori de validare. A primit număr de înregistrare şi s-a emis recipisa. Este necesară corectarea erorilor indicate în recipisa şi redepunerea declaraţiei.
Declaraţia este validă. Datele au fost verificate de serverul central şi s-a constatat că au fost îndeplinite criteriile de validare stabilite conform Anexei validări. Datele se transmit instituţiilor beneficiare.
Vă recomandăm să descărcaţi şi să păstraţi recipisa
A mai primit cineva acest mesaj sau asemanator? si ce anume inseamna? si de unde iau acea recipisa?Multumesc.=D>
Spuneti-mi, ati modificat ceva in declaratie, ea fiind deja semnata?
sau
Ati verificat daca la "agrafa" aveti fisierul in format .xml?
Multumesc pt. promtitudine, am trimis-o o data si asa cum mi-ati spus i-am pus un nume innainte adica "blocxxx" si apoi am lasat ce scrisese programul adic dec112.....si am primit acel raspuns, apoi am sters semnatura am facut modificari in dec. am semnat-o din nou si am trimis-o din nou si am primita un alt numar de inreg. sau index dar cu acelasi raspuns din partea serverului. ce m-i s-a parut oarecum curios ca am primit acel raspuns dupa ce am apasat "butonul" validare si a raspuns ca a fost creat fisierul xml pe care sa- transpun pe cd ptr. unitataea fiscala.trebuie sa mai ma uit si la agrafa la ceva anume?. multumesc.:yeah:
Haideti sa o luam de la capat, dar intai sa imi spuneti clar unde ati schimbat denumirea.....
o data am pus-o pe desktop cu denumirea blocxxx si apoi am lasat numele dat de program dec.112_nr12_20072011 siam trimis-o. dupa un timp am intrat pe ..www.anaf.mfinante.gov.ro/StareD112/welcome.do sa vad daca a aparut si am primit acel mesaj care vi l-am trimis.
apoi nu am mai scris nimic pe decl. pe care am trimis=o pe desktop, am intrat in site-ul care o trimite la serverul anaf fara sa-i mai scriu nimic innainte asa cum procedasem prima oara....deci se numea dec112_nr12_20072011 si am trimis-o din noua. am primit din nou acel mesaj dar cu alt numar de index-inreg. spune sa descarc recipisa? dar de unde o iau?
inseamna conform acelui mesaj ca nu este bine?, trebuie sa o refac? multumesc.
Intrati pe site-ul ANAF la declaratii electronice....in meniul din stanga aveti "verificare declaratii". Apasati acolo, pentru declaratii online completati cu indexul primit de la serverul ANAF si cealalta casuta cu CIF-ul asociatiei.
Va va trimite raspunsul daca declaratia nu are erori...sau daca are.
Daca nu are erori copiati-va aceasta recipisa (asa se cheama acea pagina), o arhivati in calculator, o listati si o atasati la declaratia listata si ea, plus statul de plata.
Nu mai salvati pe niciun CD deoarece nu mai ajungeti la ghiseu.