Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Codul muncii adnotat - Art. 81 (1)
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Codul muncii adnotat - Art. 81 (1)

doresc sa primest un formular de decizie cu art 81alin(1);81alin (7)
daca avrti conform noului cod
SC ...................................................
Sediul .............................................
Reg.Com. ......................................

DECIZIA NR........ / Data ..........................

Administratorul SC .............................dl/d-na...........................................................................
Avnd n vedere demisiai nregistrata sub nr. .................... din .............................. prin care dl./d-na .................................................................... avand functia de .....................................
n cadrul societatii, denunta unilateral contractul individual de munca.
Preavizul de ...............zile calendaristice acordat de salariatul ..............................................a expirat la data de ..............................;
n baza art.81(1) din Codul Muncii;
n temeiul prevederilor legii nr.31/1990 privind societãtile comerciale si a prerogativelor stabilite prin actul constitutiv al societãtii,

D E C I D E:

Art.1. Incepand cu data de ............................... inceteaza contractul individual de munca al d-lui/d-nei .................................................... avand functia de ......................................... n cadrul societatii, conform art.81(1) din Codul Muncii.

Art.2. Prezenta poate fi contestata n termen de 45 de zile de la comunicare la Tribunalul .......

Art.3. Cu ducerea la indeplinire a prezentei se insarcineaza dl/d-na............................. si se comunica celui in cauza.

ADMINISTRATOR,
L.S.

============================

SC ...................................................
Sediul .............................................
Reg.Com. ......................................

DECIZIA nr..... / ...............

Administratorul SC ............................................. dl/d-na...........................................

Avnd in vedere demisia inregistratã sub nr. .................... din .............................. prin care dl./d-na .................................................................... avnd functia de ................................................. in cadrul societãtii, denuntã unilateral contractul individual de muncã.

Avand in vedere faptul ca angajatorul a renuntat total / partial la efectuarea preavizului prevazut de lege;

n baza art.81(7) din Codul Muncii;

In temeiul prevederilor legii nr.31/1990 privind societãtile comerciale si a prerogativelor stabilite prin actul constitutiv al societãtii,

D E C I D E:

Art.1. Incepnd cu data de ............................... inceteazã contractul individual de muncã al d-lui/d-nei .................................................... avand functia de ................................ in cadrul societãtii, conform art.81(7) din Codul Muncii.

Art.2. Prezenta poate fi contestatã n termen de 45 de zile de la comunicare la Tribunalul ............

Art.3. Cu ducerea la indeplinire a prezentei se insãrcineazã dl/dna .............. si se comunicã celui in cauzã.

ADMINISTRATOR,
Cornel Vasile, Consilier juridic