Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... intrebare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

intrebare

s-a emis un act de proprietate pe pamant pentru 3 mostenitori (doi dintre ei au murit, dar au mostenitori la randul lor, al treilea inca traieste). Cum se poate vinde partea unuia dintre cei doi-care a murit-de catre mostenitorii sai
Dupa dezbaterea mostenirii vor putea sa vanda