avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 189 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... erori revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

erori revisal

am istalat versiunea noua a revisalului si mi apar urmatoarele erori:Baza de date incarcata nu indeplineste cerintele necesare preluarii:

Versiune DB gasita/asteptata: 220 / 240
Versiune aplicatie gasita/asteptata: App.2.2.0 / App.2.4.0
Versiune COR gasita/asteptata: Cor.3.0 / Cor.5.0
ce ar trebui sa fac?
Cel mai recent răspuns: ContSters193759 , utilizator 15:11, 1 Septembrie 2011
la versiunea veche trebuiesc instalate toate versiunile inainte de a face importul in noua baza de date si mai exact:
1. instalati revisal v2.0.6 si pachul 206.003, intorduceti datele in aceasta versiune sau importatile (copiati fisierul revisal206.mdb - in locati unde ati intalat acest revisal)
2 apoi instalati pe radn si rulati versiunile 206.004, 206.005, 206.005 si 206.006 (dupa instalarea pachului 004 sar putea sa va ceara introducerea manuala a codurilor cor). abia dupa astea se poate importa baza de date in noua versiune.

Sper sa va descurcati.

Erorile apar pentru ca versiunea veche de revisal nu are toate actualizarile la zi. Daca intrati pe site-ul inspectiei muncii, aflati si puteti descarca toate patch-urile care trebuiesc instalate, pentru a face sistemul compatibil cu cerintele pentru instalarea Revisal HG 500.
am reusit.va multumesc,insa mai am o intrebare.la preluare insa mi a preluat doar cei cu contract pe perioada nedeterminata.cei cu determinata nu mi s au preluat.
ce trebuie sa fac?
Se introduc manual, mai intai angajatul si apoi contractul.
Succes.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Eroare revisal carmen_danciu carmen_danciu Buna ziua. Sunt o societate din Braila am descarcat noul revisal si incerc sa preiau date din versiunea 206 si imi arata urmatorul mesaj Baza de date ... (vezi toată discuția)
Probleme revisal dumi32 dumi32 Buna ziua am urmatoarea problema in ce priveste preluarea datelor din Revisalul vechi, anume imi apare urmatorul text : Baza de date incarcata nu ... (vezi toată discuția)
Problema instalare patch 206.006 Adi81 Adi81 Buna ziua. Am si eu o problema si nu reusesc sa imi dau seama ce trebuie sa fac. Incerc sa instalez patchul 206.006 pentru actualizarea revisalului la ... (vezi toată discuția)