Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... antecontract de V-C fara deschiderea succesiunii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

antecontract de V-C fara deschiderea succesiunii

tatal meu a incheiat inainte de a deceda un antecontract de V-C sub semnatura privata fara a efectua succesiunea dupa mama mea decedata anterior.
Exista posibilitatea de a invoca in instanta nulitatea actului incheiat sau orice alta modalitate de atac.
Puteti solicita anularea antecontractului, motivat de faptul ca a promis spre vanzare un bun care nu-i aparatinea in intregime (intrucat si dvs o mosteneati pe mama).
Consultati un avocat.