avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 623 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii baza calcul CM dupa revenirea din CCC 2 ani
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

baza calcul CM dupa revenirea din CCC 2 ani

Buna ziua,
Situatia este: angajata a revenit din concediu de crestere copil in data de 16.08.2011, iar din 16.08.2011 este in concediu medical.
Intrebarea este daca baza de calcul / zile a concediului medical ramane aceeasi, adica baza de calcul care era inainte de a intra in CCC sau baza de calcul va fii 670*6luni/127zile ?
Va multumesc!
Ultima modificare: Marți, 13 Septembrie 2011
MonicaC, utilizator
Cel mai recent răspuns: Tincuta Dinu , Consultant fiscal 17:06, 13 Septembrie 2011
S-a facut vreo modificare asupra salariului realizat ? daca nu se merge pe vechiul calcul .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Revenire din cic - firma in faliment catalunia catalunia Buna ziua, situatia mea este urmatoarea: sunt insarcinata cu al doilea copil si la finalul concediului pentru ingrijirea copilului pana la 2 ani pentru primul ... (vezi toată discuția)
Concediu maternal Ioana1707 Ioana1707 Buna seara! Ma aflu in urmatoarea situatie: lucrez de 5 luni si sunt insarcinata in 2 luni. As dori sa imi iau concediu maternal cu 2 luni inainte sa ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil ghiuli ghiuli buna seara! as avea si eu o intrebare daca am 6 luni de munca si acum am ramas insarcinata voi beneficia de indemnizatie ? sau trebuie sa am 12 luni lucrate ... (vezi toată discuția)