Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Mai este valabila OUG 13/2010,privind angajarea ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Mai este valabila OUG 13/2010,privind angajarea somerilor...?

Buna ziua ! Vreau sa stiu daca mai este valabila OUG 13/2010 ?
Este valabila numai pentru somerii peste 45 de ani ?
Ordonanţa de urgenţă a Guvernului nr. 13/2010 privind reglementarea unor măsuri în vederea stimulării creării de noi locuri de muncă şi diminuării şomajului în anul 2010 este in vigoare , chiar daca ea se refera la anul 2010.

Insa pentru 2011 , cred ca sunt incidente prevederile Legii nr.76/2002 si nu ale acestei Ordonante.