avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 665 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Mai este valabila OUG 13/2010,privind angajarea ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Mai este valabila OUG 13/2010,privind angajarea somerilor...?

Buna ziua ! Vreau sa stiu daca mai este valabila OUG 13/2010 ?
Este valabila numai pentru somerii peste 45 de ani ?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:37, 18 Septembrie 2011
Ordonanţa de urgenţă a Guvernului nr. 13/2010 privind reglementarea unor măsuri în vederea stimulării creării de noi locuri de muncă şi diminuării şomajului în anul 2010 este in vigoare , chiar daca ea se refera la anul 2010.

Insa pentru 2011 , cred ca sunt incidente prevederile Legii nr.76/2002 si nu ale acestei Ordonante.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Facilitati angajator - angajare someri robertsega32 robertsega32 Am infiintat o firma, cu un punct de lucru in alt judet. Acum, doresc sa angajez niste persoane ce momentan sunt angajate la societatea unui prieten, cu sediul ... (vezi toată discuția)
Stimularea angajatorilor in vederea angajarii somerilor edusa edusa daca e sa ma angajez si sunt inca in somaj de ce beneficiez sau firma angajatoare. multumesc (vezi toată discuția)
Beneficii daca pfa angajeaza somer? Denysa88 Denysa88 Buna ziua. As dorii sa stiu daca un PFA angajeaza un somer sau un absolvent cu 2ore pe zi este scutit pe 1 an de plata cartii de munca a acelei persoane. ... (vezi toată discuția)