Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... amplasarea unei constructiei fata de gard
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

amplasarea unei constructiei fata de gard

Buna ziua .
Pe scurt : unul dintre vecinii mei a ridicat o baraca din lemn la 30 cm fata de gardul dintre noi.Baraca este acoperita cu tabla si are panta spre mine(neavand niciun fel de burlan ...deci toata apa vine la mine)... mai mult ...in spatele baracii mai are o constructie aprox 3 m inaltime avand acoperisul in V ...iar burlanul acestei constructii l-a pus pe baraca iar apa atat de pe baraca cat si de pe constructia lui curge direct la mine in curte ( gardul dintre noi fiing din plasa de sarma).Intrebarea mea este ce este de facut ? Am incercat sa vorbesc cu el dar este omul cu care nu te poti intelege pe cale amiabila.Va multumesc !
Vedeti daca are autorizatie de constructie iar daca nu are depuneti plangere la primarie.
Va multumesc pentru raspuns ! Dar daca nu doreste sa imi prezinte mie autorizatia?(presupunand ca are )
FACETI O SESIZARE CATRE PRIMARIE - SERVICIUL URBANISM
multumesc pentru informatii