Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... CABINET de AVOCAT cautã ABSOLVENÞI de DREPT pentru ...
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

CABINET de AVOCAT cautã ABSOLVENÞI de DREPT pentru COLABORARE

CABINET de AVOCAT caută ABSOLVENŢI de DREPT pentru COLABORARE, inclusiv INDRUMARE pe perioada STAGIATURII

Colaborarea se doreşte ca fiind un răspuns la necesităţile cabinetului şi o oportunitate pentru absolvenţii de drept care doresc să dobândească cunoștințe practice în domeniul dreptului comercial şi al dreptului civil sub forma unei colaborări înainte şi după susţinerea examenului de admitere în barou.

Cerințe minimale obligatorii: licenţiat în drept, cunoștințe solide de drept în domeniul de interes, responsabilitate, comunicativitate, rezistenţă la stres, dinamism, cunoașterea la nivel mediu-avansat a limbii engleze, cunoștințe de operare PC.

Condiţii oferite: cabinet în Bucureşti - Sectorul 3, zonă apropiată instanţelor de judecată, spaţiu de lucru propriu, dotări şi logistică necesară desfăşurării activităţii, program de lucru flexibil.

Candidaţilor care, după perioada de probă în cadrul cabinetului, vor promova examenul de barou, li se asigură îndrumare pe perioada stagiaturii, inclusiv încheierea contractului de colaborare.

Trimiteţi CV-ul dvs., o scrisoare de intenţie şi o copie a foii matricole şi a diplomei de licenţă (în format pdf sau jpg) la adresa de e-mail job.avocat@gmail.com.

Candidaţii selecționați în urma analizei CV-urilor şi a actelor de mai sus vor fi contactaţi în maxim 2 zile de la data primirii mesajului pentru interviu.
JOB - Cabinet de AVOCAT a scris:

CABINET de AVOCAT caută ABSOLVENŢI de DREPT pentru COLABORARE, inclusiv INDRUMARE pe perioada STAGIATURII

Colaborarea se doreşte ca fiind un răspuns la necesităţile cabinetului şi o oportunitate pentru absolvenţii de drept care doresc să dobândească cunoștințe practice în domeniul dreptului comercial şi al dreptului civil sub forma unei colaborări înainte şi după susţinerea examenului de admitere în barou.

Cerințe minimale obligatorii: licenţiat în drept, cunoștințe solide de drept în domeniul de interes, responsabilitate, comunicativitate, rezistenţă la stres, dinamism, cunoașterea la nivel mediu-avansat a limbii engleze, cunoștințe de operare PC.

Condiţii oferite: cabinet în Bucureşti - Sectorul 3, zonă apropiată instanţelor de judecată, spaţiu de lucru propriu, dotări şi logistică necesară desfăşurării activităţii, program de lucru flexibil.

Candidaţilor care, după perioada de probă în cadrul cabinetului, vor promova examenul de barou, li se asigură îndrumare pe perioada stagiaturii, inclusiv încheierea contractului de colaborare.

Trimiteţi CV-ul dvs., o scrisoare de intenţie şi o copie a foii matricole şi a diplomei de licenţă (în format pdf sau jpg) la adresa de e-mail job.avocat@gmail.com.

Candidaţii selecționați în urma analizei CV-urilor şi a actelor de mai sus vor fi contactaţi în maxim 2 zile de la data primirii mesajului pentru interviu.

:offtopic: :rtfm: Interventie moderator
Nu adresati aceeasi întrebare pe mai multe sectiuni ale forumului si nu deschide acelasi topic de mai multe ori. In acest caz topic-urile si/sau raspunsurile in plus vor fi sterse de administratori sau moderatori, utilizatorul urmand a fi avertizat, iar ulterior, in caz de nerespectare a avertismentului, va fi banat temporar sau defintiv.
Este al patrulea topic pe care l-ati deschis cu acest subiect . Cred ca este timpul sa incetati sa mai postati din nou mesajul, dupa stergerea lui de catre moderator sau administrator.
Îmi cer scuze pentru "neobservarea" condiţiilor de postare a mesajelor.
Cred că erau suficinete "avertismentul" şi măsura de înlăturare a mesajelor postate repetat şi că tonul din finalul observaţiei este cel puţin neelegant pentru o discuţie într-un forum juridic.
Nu luati la inima acel mesaj... de obicei este un mesaj standard luat cu copy/paste (la cati incalca regulamentul de postare nu ai cum sa personalizezi mesajul ptr. fiecare in parte) si poate acel ton care va supara nici nu va era adresat...

@elis cel putin de data asta a nimerit sectiunea unde sa deschida topicul :)
@ JOB - Cabinet de avocat
Ati fost doar avertizat, nu ati fost sanctionat cu avertisment sau cu banare. Si nici nu am folosit un ton din cale afara. Intr-adevar, dupa stergerea unui asemenea topic dvs de actre moderator l-am deschis din nou.
Exista un topic deschis pentru Oportunitati de colaborare, unde se pot posta asemenea mesaje.

@othellox
Intr-adevar, a nimerit site-ul ... :)