Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... art 322 pct 5 revizuire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

art 322 pct 5 revizuire

in 01 iunie s-a pronuntat decizie civila definitiva de curtea de apel . pe 20 septembrie am primit plic cu un act nou care poate schimba decizia ramasa definitiva . mai pot cere azi 22 septembrie revizuire a dosaruilui ?
Potrivit art.324 alin.1 C.proc.civ., termenul de revizuire este de o lună şi se va socoti :
4. în cazurile prevăzute de art.322 pct.5, din ziua în care s-au descoperit înscrisurile ce se invocă ori, după caz, din ziua în care partea a luat cunoştinţă de hotărârea desfiinţată sau modificată pe care s-a întemeiat hotărârea a cărei revizuire se cere ;
.....
da , puteti , numai grabiti-va sa nu depasiti termenul de o luna - bafta.