Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... admitere INM 2012
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

admitere INM 2012

Am terminat facultatea de Drept - Universitatea Spiru Haret in 2004. Nu am profesat in domeniul juridic, prioritatea mea fiind in aceasta perioada familia, cele doua fetite. Acum as vrea sa incep sa ma pregatesc pentru admiterea in INM, examenul din 2012. As vrea sa cer cateva sfaturi, a trecut prea mult timp de la absolvirea facultatii, sau poate trebuia sa ma apuc de invatat mai din timp? In principiu pot sustine examenul de admitere in INM si dupa 8 ani de la absolvire?
www.avocatnet.ro/content/for...
Salut.Cred ca aici gasesti raspuns la intrebarea ta. Succes.
Carmencita2 a scris:

Am terminat facultatea de Drept - Universitatea Spiru Haret in 2004. Nu am profesat in domeniul juridic, prioritatea mea fiind in aceasta perioada familia, cele doua fetite. Acum as vrea sa incep sa ma pregatesc pentru admiterea in INM, examenul din 2012. As vrea sa cer cateva sfaturi, a trecut prea mult timp de la absolvirea facultatii, sau poate trebuia sa ma apuc de invatat mai din timp? In principiu pot sustine examenul de admitere in INM si dupa 8 ani de la absolvire?

dupa o asa pauza , cel putin 2 ani de studiu , urmareste grilele de pe site-ul inm
multa bafta la examen.
ContSters190273, utilizator