avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 550 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... admitere INM 2012
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

admitere INM 2012

Am terminat facultatea de Drept - Universitatea Spiru Haret in 2004. Nu am profesat in domeniul juridic, prioritatea mea fiind in aceasta perioada familia, cele doua fetite. Acum as vrea sa incep sa ma pregatesc pentru admiterea in INM, examenul din 2012. As vrea sa cer cateva sfaturi, a trecut prea mult timp de la absolvirea facultatii, sau poate trebuia sa ma apuc de invatat mai din timp? In principiu pot sustine examenul de admitere in INM si dupa 8 ani de la absolvire?
Cel mai recent răspuns: ContSters190273 , utilizator 12:43, 8 Noiembrie 2011
www.avocatnet.ro/content/for...
Salut.Cred ca aici gasesti raspuns la intrebarea ta. Succes.
Carmencita2 a scris:

Am terminat facultatea de Drept - Universitatea Spiru Haret in 2004. Nu am profesat in domeniul juridic, prioritatea mea fiind in aceasta perioada familia, cele doua fetite. Acum as vrea sa incep sa ma pregatesc pentru admiterea in INM, examenul din 2012. As vrea sa cer cateva sfaturi, a trecut prea mult timp de la absolvirea facultatii, sau poate trebuia sa ma apuc de invatat mai din timp? In principiu pot sustine examenul de admitere in INM si dupa 8 ani de la absolvire?


dupa o asa pauza , cel putin 2 ani de studiu , urmareste grilele de pe site-ul inm
multa bafta la examen.
Ultima modificare: Marți, 8 Noiembrie 2011
ContSters190273, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Admitere avocatura TRC TRC am terminat in 2009 la spiru haret dreptul. sunt sanse de a ajunge avocat daca m-am pregatit individual f mult? (vezi toată discuția)
Doar un sfat.... *2007* *2007* Stiu ca nu sunt indreptatita sa scriu in aceasta sectiune a forumului...dar as vrea sa cer un sfat unor oameni avizati in ale "scolii" ....as vrea sa ma ... (vezi toată discuția)
Concurs inm ADINA-MARIA ADINA-MARIA Buna seara. Am absolvit Facultatea de Drept si Administratie Publica, forma ID in 2009 din cadrul Univ.Spiru Haret. Mi-am depus dosarul pentru concursul de la ... (vezi toată discuția)