avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 486 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ce inseamna\"Admite recursul.Modifica in tot sentinta.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ce inseamna"Admite recursul.Modifica in tot sentinta.

Am un proces la care, la recurs s-a pronuntat ca se modifica in tot sentinta in favoarea angajatorului.
Intrebarea ar fi , daca ramane batuta in cuie sentinta asta.
Ar trebui sa fac eu recurs ca sa continui cu procesul?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:10, 26 Septembrie 2011
daca s-a judecat deja recursul hotararea din recurs este IREVOCABILA. Nu mai aveti decat calea de atac extraordinara de atac contestatia in anulare pt motive stricte.
miha6809 a scris:

Am un proces la care, la recurs s-a pronuntat ca se modifica in tot sentinta in favoarea angajatorului.
Intrebarea ar fi , daca ramane batuta in cuie sentinta asta.
Ar trebui sa fac eu recurs ca sa continui cu procesul?



In acest caz, ati pierdut litigiu ... ceea ce s-a castigat in prima instanta , s-a pierdut in recurs .

Dvs nu mai aveti decat posibilitatea de a ataca cu o cale extraordinara de atac - contestatie in anulare si/sau revizuire - hotararea pronuntata in recurs ... acestea se exercita pentru conditiile si in termenele expres prevazute de Codul de procedura civila.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Procedura bughi69 bughi69 Buna ziua Dupa recursul unui proces de contencios administrativ daca acesta a fost nefavorabil, \"dar totusi\" , care ar fi caile de a merge mai departe ? ... (vezi toată discuția)
Recurs loviri si alte violente cercetasa cercetasa sentinta care se da la tribunal in recurs pt. loviri si alte violente este definitiva si irevocabila ??????? (vezi toată discuția)
Sentinta proces civil- litigii de munca pitic1991 pitic1991 Buna seara, Am si eu o intrebare. O sentinta definitiva si irevocabila emisa de Curtea de Apel in urma recursului unui proces - Litigii de munca - se ... (vezi toată discuția)