Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ce inseamna\"Admite recursul.Modifica in tot sentinta.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ce inseamna"Admite recursul.Modifica in tot sentinta.

Am un proces la care, la recurs s-a pronuntat ca se modifica in tot sentinta in favoarea angajatorului.
Intrebarea ar fi , daca ramane batuta in cuie sentinta asta.
Ar trebui sa fac eu recurs ca sa continui cu procesul?
daca s-a judecat deja recursul hotararea din recurs este IREVOCABILA. Nu mai aveti decat calea de atac extraordinara de atac contestatia in anulare pt motive stricte.
miha6809 a scris:

Am un proces la care, la recurs s-a pronuntat ca se modifica in tot sentinta in favoarea angajatorului.
Intrebarea ar fi , daca ramane batuta in cuie sentinta asta.
Ar trebui sa fac eu recurs ca sa continui cu procesul?

In acest caz, ati pierdut litigiu ... ceea ce s-a castigat in prima instanta , s-a pierdut in recurs .

Dvs nu mai aveti decat posibilitatea de a ataca cu o cale extraordinara de atac - contestatie in anulare si/sau revizuire - hotararea pronuntata in recurs ... acestea se exercita pentru conditiile si in termenele expres prevazute de Codul de procedura civila.