Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Functie in Revisal
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Functie in Revisal

Am o situatie cand s-a modificat functia angajatului la 01.08.2008, s-a depus act aditional la ITM si s-a operat in cartea de munca, dar nu s-a depus modificarea si in Revisal.Ce pot sa fac? Depun modificarea cu data din 2008, sau cu data de acum? Ma gandesc la amenda...
Greu de raspuns la situatiile nereglementate.
Cum dovada vechimii pana la 01 Ianuarie 2011 se face cu carnetul de munca, salariatul nu ar fi prejudiciat pentru aceasta perioada. Mai departe, decideti dvs. daca faceti corectia cu 01 ianuarie 2011 sau cu data de acum.
Am avut o situatie similara si am depus modificarea revisal cu data corecta. Daca transmiteti Revisal cu modificare functie cu alta data, nu mai pica pe datele din actul aditional si cartea de munca...
Pentru ca nu ati transmis la timp modificarea, dar ati transmis-o ulterior, nu luati amenda.
buna ziua,am si eu o intrebare pot angaja o persoana ca necalificat(in contractul de munca la functie) iar in fisa postului sa prevad ca va vinde cind lipsesc ceilalti salariati?
Este cu 4 ore.
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal
Cineva care vinde nu este gestionar?
este vorba de marfuri nealimentare si nu are curs de vinzator dar patroana l-ar angaja