Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... VEZI data intrarii in vigoare a Noului Cod Penal si a ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

VEZI data intrarii in vigoare a Noului Cod Penal si a Codului de procedura penala

Stie cineva,cand va intra in vigoare noul cod penal?Macar o data aproximativa?!
Va multumesc anticipat pentru raspunsurile dumneavoastra...
Buna dimineata!

Cel mai probabil anul viitor.
Sau niciodata!
xuser a scris:
Sau niciodata!

Nu cred ca este cazul sa exagerati in a face asemenea afirmatii. :)

Mai avem un nou cod penal din 2004. Deocamdata nu s-a discutat nimic. In Ianuarie/Feb se va discuta legea bugetului in Parlament, dupa aia va veni vacanta parlamentara de 3 luni, deci nu cred ca mai inainte de 2013 sa intre in vigoare... sau ma rog cine stie, pe post de campanie electorala....

xuser, utilizator
Ce optimist sunteti!:))