Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizatie infiintare depozit en-gros
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizatie infiintare depozit en-gros

Buna ziua!
Pentru a comercializa produse en-gros este obligatoriu ca firma sa aiba ca obiect principal aceasta activitate?
Ce acte sunt necesare pentru infiintarea unei depozit?
Multumesc!
Nu. Poate figura printre obiectele secundare de activitate. Dar in timp, daca veniturile din acesta activitate devin preponderente in cadrul cifrei de afacere anuala a firmei, e bine sa o treceti ca activitate principala, mai ales daca se repeta asta mai multi ani. Mergeti la registrul comertului sa inregistrati depozitul ca punct de lucru si va vor spune ce autorizatii aveti nevoie in functie de activitatea concreta.