Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Se poate ca angajamentul de plata sa fie inregistrat ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Se poate ca angajamentul de plata sa fie inregistrat in arhiva electronica?

In cazul esalonarii unei datorii ptr un debitor, respectivul angajament de plata poate fii inregistrat la AEGRM ( agentia electronica de garantii reale mobiliare si imobiliare) iar in urma inscrierii in arhiva ajuns la data scadenta poate fii executat silit fara investirea cu titlu executoriu in instanta?
Daca stiti cumva procedura :D

Ms:)
In AEGRM se inregistreaza bunurilor mobile ale debitorului ,indisponibilizate prin gajare,in vederea recuperarii unei creante si nu creanta.
Singura institutie care inregistraza creante in AERGM este ANAF-ul.
ContSters145448, utilizator
un contract de creditare srl,pote fi inregistrat la anaf?

exista posibilitatea ca scietatea debitoare sa vanda activele,si sa ma trezesc ca nu mai pot executa nimic