Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contabilitate casa de amanet
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contabilitate casa de amanet

neata
va rog,daca se poate,cine are cunostinta de cauza,sa imi explice si mie ce acte trebuie facute legate de contabilitate la deschiderea unei case de amanet si ulterior,cea primara si cea secundara...va rog din suflet,daca se poate cat de urgent,va multumesc.
Buna dimineata,

Nu stiu daca veti putea tine contabilitatea societatii dupa cateva sfaturi primite aici. Monografia contabila difera in functie de situatia aparuta. Va putem inderuma eventual, dar nu sa tinem contabilitatea societatilor pe forum.

Aveti aici cateva indrumari:

[ link extern ]
[ link extern ] /

Parerea mea este sa lasati un contabil sa se ocupe de evidenta contabila, oricum veti avea nevoie de acesta.