avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Procedura civila - s-a schimbat ceva in codul de ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Procedura civila - s-a schimbat ceva in codul de procedura civila?

Poate cineva sa-mi spuna daca s-a schimbat ceva si in Codul de Procedură Civilă?
Multumesc !
Cel mai recent răspuns: ContSters223567 , utilizator 11:03, 16 Octombrie 2011
Codul de procedura civila inca nu a fost pus in aplicare la 1 octombrie 2011. Numai Codul civil.
Multumesc Monique !:)
Elu a scris:

Poate cineva sa-mi spuna daca s-a schimbat ceva si in Codul de Procedură Civilă?
Multumesc !


Ultima modificare aduca Codului de procedura civila a fost adusa prin Legea nr.71/2011 pentru punerea in aplicare a Legii nr. 287/2009 privind Codul civil
multumesc mult pentru lamurire !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Noul cod civil a desfiintat codul familiei? marciuc marciuc codul familiei este acum inclus in codul civil?mai cumpar separat codul familiei sau doar codul nou civil?mersi (vezi toată discuția)
Modificari legislative anca.patri anca.patri Buna ziua! Va rog sa-mi spuneti daca noile coduri de procedura civila si penala au intrat in vigoare , iar, daca NU au intrat in vigoare, daca au mai fost ... (vezi toată discuția)
Corespondenta art. 1169 in noul cod civil DAYANA_Only DAYANA_Only In primul rand doresc sa urez la multi ani tuturor si mii de urari de bine pentru toti cititorii acestui site /forum.! In al doilea rand doresc sa gasesc un ... (vezi toată discuția)