avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 538 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... noul revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

noul revisal

nu stiu daca functionarii publici trebuiesc inregistrati in REVISAL; daca nu ,atunci unde se inregistreaza ?
eu lucrez la o primarie si 90%din colegii mei sant functionari si nu stiu daca trebuiesc introdusi in noul program Revisal
multumesc frumos ptr ajutor
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:47, 16 Octombrie 2011
In REVISAL - HG nr.500/2001 - nu se inregistreaza decat persoanele care au incheiat contract individual de munca.

Registrul de evidenţă a funcţionarilor publici se întocmeste în format electronic de către autorităţile sau instituţiile publice, conform art.8 din HG nr.324/2004 - modificat prin HG nr.522/2007, publicata in Monitorul Oficial, Partea I nr. 397 din 13.06.2007.

"Art. 8. - (1) Fiecare autoritate sau institutie publica va intocmi un registru de evidenta a functionarilor publici, denumit in continuare registru.
(2) Registrul se intocmeste in format electronic, conform formatului standard prevazut in anexa nr. 2."
Ultima modificare: Duminică, 16 Octombrie 2011
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Revisal introducere cim cata32 cata32 Se introduce in REVISAL doar personalul contractual dintr-o institutie publica? Dar functionarii publici si demnitarii? Salariatii care nu au fost introdusi ... (vezi toată discuția)
Revisal daia ileana daia ileana Buna ziua, vin si eu cu o intrebare pentru a ajuta o colega: Pentru salariatii functionari publici de la o primarie este necesara completarea revisalului? Daca ... (vezi toată discuția)
Introducere salariat vechi in revisal ioanaboboc ioanaboboc Buna ziua, Am preluat decurand programul Revisal, si nu stiu cum sa procedez. 1)Un angajat vechi- personal contractual- al institutiei (din 2003) nu este ... (vezi toată discuția)