Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Fonduri europene pentru firme
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Fonduri europene pentru firme

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati cu o informatie. Sunt fonduri europene pentru firme care desfasoara activitati de paza si protectie cod CAEN 8010 infiintate in baza legii 333/2003
Va multumesc anticipat!
pentru ce anume doriti aceste fonduri?
Activitatile de investigatie si protecte, cod CAEN 80XX, sunt activitati eligibile prin POR, DMI 4. 3 "Sprijinirea dezvoltarii micro-intreprinderilor", mai multe detalii privind prevederile Ghidului Solicitantului puteti gasi pe ..........(editat-adresa link inexistenta). Mentionez faptul ca este important ceea ce doriti sa realizati cu aceste fonduri, avand in vedere ca nu sunt eligibile decat anumite tipuri de investitii (chiar daca codul CAEN este eligibil) si doar in mediul urban, prin acest Program.
Iuliana Cermak, Avocat
Pentru urmatoarele activitati:

a) înfiinţarea serviciului de intervenţie medicală pe autostrada;
b) înfiinţarea serviciului de intervenţie la accidente şi descarcerare pe autostrada;
c) construirea unei baze de pregătire fizică şi profesională pentru angajaţii firmei;
d) construirea unui poligon de tragere pentru antrenamentul agenţilor de pază .
Ce coduri CAEN trebuie sa am si pe ce linie de finantare?
Va multumesc!
ok, v-am raspuns in celalalt subiect deschis de dvs.
"Activitatile de investigatie si protecte, cod CAEN 80XX, sunt activitati eligibile prin POR, DMI 4. 3 "Sprijinirea dezvoltarii micro-intreprinderilor", mai multe detalii privind prevederile Ghidului Solicitantului puteti gasi pe....... (editat-adresa link eronata).

Acesta operatiune este inchisa si nu exista informatii ca se mai deschide pana la finalul anului 2013, dat fiind faptul ca bugetul este epuizat.
Iuliana Cermak, Avocat