Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... ajutor incalzire
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

ajutor incalzire

nu sunt casatorita legal,am un copil,nu am serviciu si locuiesc cu tatal copilului ,cu chirie.numai tatal copilului lucreaza.putem beneficia de ajutor pentru incalzire?
d) familie - sotul, sotia, precum si alte persoane, indiferent daca intre acestea exista sau nu relatii de rudenie, care au acelasi domiciliu sau resedinta si/sau care locuiesc si se gospodaresc impreuna, sunt inscrise in cartea de imobil si sunt luate in calcul la stabilirea cheltuielilor de intretinere a locuintei;
Puteti beneficia de ajutor dar sa nu depasiti venitul pe cap de persoana .

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/art...