Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cotract de colaborare cu agentie imobiliara
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cotract de colaborare cu agentie imobiliara

am vizitat un imobil care era pus in vinzare de o persoana fizica pri agentie imobiliara . la vizitare agentul a cerut ci si sa semnez un contract de colaborare spunind ca nu am voie sa contactez direct vinzatorul si ca nu pot cumpara imobilul decit cu intermedierea lor .dar as vrea sa va intreb daca sint cumparator si gasesc alt imobil la o alta persoana fizica care nu are nici o legatura cu agentia de care am amintit , am vreo obligatie deoarece am semnat contract de colaborare ?
dvs ati semnat un contract privind numai imobilul respectiv, daca dvs gasit alt imobil care va place, nu aveti vreo datorie fata de agentie