Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ce se mai poate face acum daca un teren nu a fost ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ce se mai poate face acum daca un teren nu a fost revendicat conf.Legii 247/2005

As dori sa stiu daca se mai poateface ceva pentru a intra in posesia unui teren pentru care am gasit actele ca sunt mostenitor ,ca urmas al tatalui meu care era var cu proprietarul terenului(decedat de mult in Elvetia si fara urmasi), avand in vedere ca nu l-am revendicat in termen conform Legii 247/2005. Va multumesc.
Daca proprietatea terenului a fost reconstituta altei persoane si acesta are titlu de proprietate atunci in baza actelor pe care le aveti puteti solicita anularea partiala sau totala a reconstituirii care a fost facuta unei persoane care nu era indreptatita. daca cel ce stapineste terenul nu are nu il are reconstituit prin titlu puteti formula, in temeiul actului pe care il aveti o actiune in revendicare.