Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... masura 112
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

masura 112

Am depus proiect pe masura 112 in sesiunea iulie 2011.Mi.a fost facuta verificarea pe teren acum astept raportul de selectie. Am vazut ca incepand cu sesiunea din noiembrie s-a majorat suma la 40 000 euro si s.au modificat coeficientii de calcul UDE. As vrea sa aflu daca se poate daca in cazul meu, cresterea pentru anii urmatori ,in special anul 3, se va calcula dupa coeficientii noi (aprobati in septembrie 2011) sau dupa cei existenti in iulie 2011 cand eu am depus dosarul. Va rog sa specificati si documentul in care se specifica acest lucru. Multumesc mult
Cu privire la majorarea sprijinului pana la suma de 40.000 euro/exploatatie, conform Ghidului solicitantului aceasta modificare va fi valabila sub rezerva aprobarii ulterioare de catre Comisia Europeana. Avand in vedere faptul ca evaluarea proiectului nu a fost finalizata, este posibil ca valoarea UDE-lui pentru anul tinta sa fie calculata in functie de coefincientii MBS 2008. Din pacate acesta informatie nu o pot sustine cu surse sigure, ci doar din experienta.