Forum Discuţii juridice Executare silită comunicare executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

comunicare executare silita

BUNA ZIUA.In 2005 am luat in rate de la magazin electrocasnice,ultima rata era in 08.2009.La inceputul anului 2006 am ramas fara servici si nu am mai putut plati lunar.Intre timp am primit numeroase telefoane si somatii cu plata intregii sume,dar nu am avut de unde sa platesc.In aprilie 2008,am primit o comunicare de cerere executare silita si daca nu platesc toata suma in ziua aceea se procedeaza la executare silita.Stampila era cu adresa tribunalului si numar de inregistrare.De atunci nu am mai primit nimic din partea lor,de 3 ani si 7 luni.Inseamna ca s-a prescris datoria?Daca ma angajez ma pot astepta la proprire pe salariu dupa atatia ani?Ce am de facut?MULTUMESC MULT:(
Intra`devar, s-a prescris... nu are cum sa va mai puna poprire pe salariu acum
Multumesc mult pentru raspuns.Ar trebui sa ma interesez la biroul executorului sa vad exact daca s-a prescris?Nu am de unde sa platesc datoria...si ma gandesc sa nu ma trezesc cu o suma si mai mare.Multumesc