Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Caen bauturi calde automat
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Caen bauturi calde automat

cod caen pt vanzare in magazin bauturi calde (ceai, cafea)de la automat. Unde s-ar putea incadra?
Cod CAEN 5211:
Comert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse alimentare, bauturi si tutun
cod CAEN 5263 - Comert cu amanuntul care nu se efectueaza prin magazine
Aceasta clasa include:
- vanzarile cu amanuntul ale oricarui tip de marfa, in orice mod, neincluse in clasele anterioare:
• prin intermediul comis-voiajorilor;
• prin intermediul automatelor de vandut produse;
• prin magazine mobile.
Aceasta clasa include, de asemenea:
- activitatea caselor de licitatii;
- licitatiile prin Internet.
conform caen REV 2, cel aplicabil acum, e vorba de 4799 - comert cu amanuntul efectuat in afara magazinelor, standurilor, chiscurilor si pietelor
buna seara,multumesc pentru raspunsul anticipat si va rog sa precizati daca pot sa ma autorizez ca PFA.Azi am fost la Registrul Comertul;ui Cluj si mi s-a solicitat un document care sa dovedeasca " calificarea "mea pentru a putea desfasura o astfel de activitate.Eu doresc sa fiu operator automate bauturi calde(proprietar si operator).
Cu stima,Cosmin Cotinghiu.
buna,tot legat de activitatea de operare automate bauturi calde,va rog sa-mi dati o solutie - ce calificare trebuie sa am, sau cu ce documente justificative trebuie sa ma adresez Registrului Comertului pentru a-mi fi acceptata solicitarea de PFA pentru aceasta activitate.Multumesc.