Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... DIVORT
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

DIVORT

DACA SOTIA A INVENTAT UN MOTIV DE DIVORT CAND EA DE FAPT AVEA PE ALTCINEVA,POATE PIERDE PROCESUL?LA 3 SAPTAMANI DUPA CE M-A DAT AFARA DIN CAMINUL CONJUGAL SI-A ADUS ALT BARBAT CU CARE TRAIESTE DE PARCA AR FI MARITATA CU EL
Nu va pierde procesul de divort. Daca are pe altcineva, mai devreme sau mai tarziu divortul tot se va pronunta, dumneavoastra puteti doar intarzia pronuntarea divortului spre bucuria avocatilor. Singura sansa este sa apelati la procedura medierii, daca exista sanse de impacare, prin mediere se va stabili solutia ideala in cazul dumneavoastra.
In mod cert nu va pierde procesul de divort. Nici o instanta nu te tine casatorit fortat.
Dragoste cu sila nu se poate!

:rolleyes:
Depuneti cerere reconventionala.
Este adevarat ca are dreptul sa depuna cerere reconventionala, intrebarea e cu ce-l ajuta aceasta cerere? Ce poate cere in reconventionala, sa fie obligata sotia sa-l iubeasca pana la adanci batraneti? In situatia data are sanse doar prin mediere, ori se impaca ori divorteaza.
Cautati un mediator in localitatea dumneavoastra si apelati la serviciile acestuia!