Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Masura 112
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Masura 112

Buna seara . Sunt interesat de masura 112, dar as avea o nelamurire. As putea sa aplic in sesiune asta si sa incep activitatea agricola in primavara ?
Va multumesc.
Solicitantul trebuie să depună Cererea de Finanţare pentru solicitarea sprijinului de instalare în maxim 12 luni de la data instalării.

Exploataţia agricolă trebuie să fie înregistrată de solicitant, în nume propriu, în Registrul unic de identificare înainte de solicitarea sprijinului pentru instalarea tinerilor fermieri.
Dupa ce inregistrez eploatatia agricola la registrul unic , pot a doua zi sa depun cererea de finantare, fara sa fi plantat ceva in prealabil ? Multumesc.
se poate un raspuns concret ? pentru ca ghidul solicitantului l`am citit si eu :)
Raspunsul concret il puteti obtine numai de la APIA.
Pai tot in ghidoul solicitantului , scrie ca APIA nu ofera consultanta :)