Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Cum radiez o masina vanduta?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Cum radiez o masina vanduta?

buna , am vandut masina , noul proprietar nu a radiato de pe mine , problma mea este ca i-am dato cuiva de incredere teoretic si nu am contract , dar am crezut ca o va radia deoarece am facut identificarea la masina impreuna , cum pot sa o radiez eu masina?
daca nu aveti contract de vanzare-cumparare nu puteti radia masina
Mergeti la politie si spuneti cum s-au petrecut lucrurile. Avand in vedere ca stiti cui i-ati dat-o o sa va fie usor sa o identifice politia si va vor ajuta sa il chemati sa faca ce trebuia facut inca de mult.
Eu am radiat o masina vinduta,cel care o cumparase o vinduse la rindul lui altcuiva,si eu o plateam anual la impozit.Anul trecut am mers frumusel la notar, am dat o declaratie pe propia raspundere cum ca am vindut masina si nu mai stiu nimic de ea.Cu declaratia legalizata am mers la biroul taxe si impozite si am scos aceea masina.Mult succes.O metoda simpla si nu prea costisitoare.Nu stiu daca veti merge la politie citi ani va mai dura pina la rezolvarea problemei Dvs.
Domnule Julius.jr spuneti-mi va rog cei de la primarie v-au scos masina cu data la care ati dus declaratia de la notar sau cu data la care ati vandut masina si pe care ati trecut-o in ea ???????