Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Absolventii din acest an al universitatilor de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Absolventii din acest an al universitatilor de medicina si farmacie nu pot beneficia de somaj?

M-ar interesa si pe mine daca este adevarat faptul ca absolventii din acest an al universitatilor de medicina si farmacie, care au promovat examenul de rezidentiat 2011, nu au dreptul sa primeasca ajutor social pentru luna decembrie? Avand in vedere ca vom semna contractele de angajare doar incepand cu data de 1 ianuarie 2012?
Si daca este adevarat, cum se face ca in unele judete se acorda acest ajutor de somaj (si ulterior prima de prima incadrare), iar in alte minunate judete (ex. Mures) nu? Multumesc anticipat!
madalina_petrut, utilizator
Intrati pe
www.anofm.ro/
si puneti intrebarea direct la forul superior al AJOFM-urilor din toata tara.