Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pensie alimentata
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pensie alimentata

pentru deschiderea unui proces pentru marirea pensiei alimentare , ce acte trebuiesc ? cum se face cererea ? cum se timbreaza? , cum poate proceda o persoana care nu isi permite un avocat? , va multumesc!
faceti o cerere pe care o depuneti la judecatoria de unde apartine copilul,nu va costa nimic,gasit pe net model pe care il adaptati la situatia dvs,nu e necesar avocat,dar daca stiti ca aveti sanse sigure de izbanda luati avocat si cereti cheltuieli de judecata la sfarsit.va doresc noroc
multumesc mult
Aveti nevoie de:
1. cerere majorare pensie de intretinere in care nu uitati sa specificati locul de munca la paratului daca il cunoasteti si cereti instantei sa solicite relatiile de veinturi direct de la angajator; specificati, de asemenea, daca paratul mai are si alti minori in intretinere
2. copie a ultimei hotarari judecatoresti prin care v-a fost stabilita pensia a carei majorare o solicitati
3. copie dupa actul dv de identitate
4. copie certificat de nastere minor