Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Instiintare proprire
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Instiintare proprire

Buna ziua!
Am primit acasa o instiintare,cum ca in "baza art.149 alin. 5 din O.G. 92/2003 privind codul de procedura fiscala,republicata in 2007,cu modificarile si completarile ulterioare,va comunicam ca s-a luat masura indisponibilizarii sumelor existente si a celor viitoare provenite din incasarile zilnice in conturile in lei si/sau valuta descchise la CEC Bank precum si a oricaror sume reprezentand venituri si disponibilitati banesti in lei si valuta,titluri de valoare sau alte bunuri mobile necorporale..."

Am avut o amenda de 985 lei tocmai din anul 2003.
"Sumele vor fi retinute si virate in conturile deschise la unitatea de trezorerie si contabilitate publica..dupa cum urmeaza 20xxxx74596xxxxx"

1. Vreau sa stiu,cum este posibil ca banca sa se inteleaga cu trezoreria sa puna mana pe banii mei?
2. Cum imi pot recupera banii?Pot sa mai fac ceva?
3. De ce nu s-a prescris amenda in tot acest timp?
bogdan06, utilizator
un raspuns..cineva???