Forum Bani şi Afaceri ... Tendinţe în lumea creditării programul kogalniceanu - societate infiintata in iunie ...
Discuție deschisă în Tendinţe în lumea creditării

programul kogalniceanu - societate infiintata in iunie 2011

detin o firma infiintata in iunie 2011si care nu a functionat pana in prezent(am depus 112 pe 0).pot beneficia de programul kogalniceanu?
Conditiile de indeplinit pentru accesarea acestui program sunt:

 societatea comerciala sa aiba minim doi ani de functionare,sa nu fie in procedura de insolventa;
 sa prezinte garantii colaterale de pana la 40%, celelalte de 60% fiind asigurate prin garantii de stat;
 sa nu fie in dificultate conform directivelor europene;
 sa nu fie emisa o decizie de recuperare a ajutorului de stat;
 sa nu se afle in litigiu cu Ministerul de Finante sau cu Ministerul Economiei sau cu institutia de credit unde doreste sa ia un credit;
 sa nu figureze cu credite restante in centrala riscurilor bancare;
 sa nu figureze cu incidente majore cu cecuri si bilete la ordin in centrala incidentelor de plati.

Nu va incadrati cu o firma din iunie 2011.
Vedeti mai multe aici
www.avocatnet.ro/content/art...
Marcel Mihalache, Avocat