avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 529 soluții astăzi
Forum Bani şi Afaceri ... Tendinţe în lumea creditării programul kogalniceanu - societate infiintata in iunie ...
Discuție deschisă în Tendinţe în lumea creditării

programul kogalniceanu - societate infiintata in iunie 2011

detin o firma infiintata in iunie 2011si care nu a functionat pana in prezent(am depus 112 pe 0).pot beneficia de programul kogalniceanu?
Cel mai recent răspuns: Marcel Mihalache , Avocat 17:01, 19 Decembrie 2011
Conditiile de indeplinit pentru accesarea acestui program sunt:

 societatea comerciala sa aiba minim doi ani de functionare,sa nu fie in procedura de insolventa;
 sa prezinte garantii colaterale de pana la 40%, celelalte de 60% fiind asigurate prin garantii de stat;
 sa nu fie in dificultate conform directivelor europene;
 sa nu fie emisa o decizie de recuperare a ajutorului de stat;
 sa nu se afle in litigiu cu Ministerul de Finante sau cu Ministerul Economiei sau cu institutia de credit unde doreste sa ia un credit;
 sa nu figureze cu credite restante in centrala riscurilor bancare;
 sa nu figureze cu incidente majore cu cecuri si bilete la ordin in centrala incidentelor de plati.

Nu va incadrati cu o firma din iunie 2011.
Vedeti mai multe aici
www.avocatnet.ro/content/art...
Ultima modificare: Luni, 19 Decembrie 2011
Marcel Mihalache, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Programul kogalniceanu oloiniucoctavionut oloiniucoctavionut cine poate sa-mi spuna mai multe despre acest program: adica in cat timp trebuie rambursati banii sau conditiile de acordare.mentionez ca eu am o societate cu ... (vezi toată discuția)
Centrala incidentelor de plati RaluHecsko RaluHecsko Buna ziua, Sotul meu a aflat ca figureaza in CIP cand am optat sa aplicam pentru un credit imobiliar. Stiind ca nu a avut datorii la banci a facut ... (vezi toată discuția)
Preluare societate loredana.niculescu loredana.niculescu Acum sa abordez alt subiect... 1.intrebarea 1. Sotul meu are un S.A. si vrem sa beneficiem de o masina-restaurant care este inregistrata pe o alta firma cu ... (vezi toată discuția)