Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cetatean roman cu resedinta in strainatate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cetatean roman cu resedinta in strainatate

M-am lovit de urmatoarea problema: am angajat un cetatean roman care are domiciliul in Republica Moldova. Activitatea o va desfasura acolo (manager zona - vanzari). Problema este ca in Revisal nu am avut posibilitatea sa ii introduc domiciliul din strainatate. Care credeti ca ar fi solutia?
O solutie ar fi : la judet si localitate sa treceti adresa societatii , la adresa - adresa lui din Rep. Moldova si la alte mentiuni - cetatean roman cu domiciliu in strainatate.
Multumesc.
Va doresc un an nou fericit!