Forum Discuţii juridice Să schimbăm împreună legea Susțin publicarea oficialã a legislației ...
Discuție deschisă în Să schimbăm împreună legea

Susțin publicarea oficialã a legislației României GRATUIT și INTEGRAL!

Susțin publicarea oficială a legislației României GRATUIT și INTEGRAL pe link-ul:

[ link extern ]
Laudabila initiativa, insa noi sustinem si "ursul trece."
il sustin pe dr. Andrei Savescu in aceasta initiativa postata pe juridice.ro
Sustin campania pentru publicarea online gratuit și integral de către Statul Român a Legislației României.
Si eu sustin asta .

Daca se strang suficient de multi care sustin asta, s-ar putea demara o campanie care ar putea atrage atentia "ursului".
De fapt nici macar nu este nevoie, publicarea legislatiei nationale si a actualizarilor ei se poate face inclusiv prin initiativa privata in format electronic. Ca altfel, prin grija statului...

Nu cred ca este extraordinar de greu tehnic si financiar punerea in aplicare a unei astfel de initiative, mai ales in format electronic. Cel mai greu este sa atragi atentia si sa convingi asupra necesitatii ei, ceea ce putem face de acum.