Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general semnatura electronica
Discuție deschisă în Contabilitate în general

semnatura electronica

Cum se procedeaza la plecarea din unitate a posesorului de semnatura electronica ? se preda kit-ul de instalare cu sticul sau se face adresa la societatea care a eliberat , de revocare a certificatului conf. Leg.445/2001 art.23 si 43.
Dupa cum ati avut grija sa prevedeti in obligatiile contractuale ale salariatului. Teoretic.

Ca logica : societatea care a emis kitul nu are ce face asupra unui lucru care nu se mai afla in posesia ei. Valabilitatea (sub aspectul folosintei) acelui kit este de un an de zile de la data emiterii.

Certificatul - cum il numiti dv. - este un document emis de o institutie in conditiile existentei unei semnaturi electronice. Daca dv. doriti sa anulati EFECTELE semnaturii electronice, solicitati institutiei care a emis certificatul sa il anuleze intrucat dv. ati revocat dreptul de semnatura,.
multumesc, dar eu ma refeream daca se preda kit-ul la angajator, nu la societatea care a emis.