Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... o solutie
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

o solutie

Titularul unui spatiu inchiriat de o societate comerciala a blocat mobilierul societatii chiriase pe motiv ca nu s-a achitat,, chiria lucru care este adevarat dar a fost generat de o situatie independenta de vointa societatii comerciale chiriase
De asemenea a schimbat yallele spatiului ce fusese inchirat .Ce este de facut?
Actiune in civil - obligatia de a face , respectiv de a va returna mobila. Se poate si in penal, pentru sustragere de bunuri.