avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 178 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general contract de prestari servicii cu un furnizor extern
Discuție deschisă în Contabilitate în general

contract de prestari servicii cu un furnizor extern

Firma platitoare tva presteaza servicii in Elvetia. Ce declaratii trebuiesc depuse comparativ cu cele in cazul in care prestarea se efectua in UE?
Se depune declaratia de inregistrare a contractelor incheiate cu pers jurid straine?

Alte discuții în legătură

Inscriere ca platitor de tva si declaratia 390 dcgeo dcgeo Buna ziua as dori si eu o lamurire cu privire la un caz si anume: Pers juridica X srl din Romania ia un proiect in Africa prin intermediul unui intermediar ... (vezi toată discuția)
Prestari servicii pentru firma austria ioanatodi ioanatodi Buna ziua , Am urmatoarea situatie - firma din Romania presteaza servicii de consultanta pentru persoanele fizice din Romania .Pentru fiecare persoana ... (vezi toată discuția)
Declaratie prestare de servicii intracomunitare rocky2009 rocky2009 Buna ziua, va rog sa imi spuneti ce declartatii se depun pentru un PFA care este neplatitor de TVA, dar care presteaza servicii intracomunitare. Multumesc (vezi toată discuția)